Prawidłowe działanie układu sprzęgła wymaga pełnej sprawności wszystkich jego elementów, w tym między innymi docisku sprzęgła. Podczas przemierzania kolejnych kilometrów dochodzi do zużywania się poszczególnych części samochodu, co może przyczynić się do pogorszenia komfortu jazdy. Jak jednak rozpoznać, że za utratę sprawności odpowiada docisk sprzęgła i co zrobić, gdy zdiagnozujemy tę usterkę? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.
Wiele osób kupujących lub użytkujących auto chce wiedzieć, jakie wydatki związane z posiadaniem samochodu mogą czekać ich w przyszłości. Szczególnie powszechne są przede wszystkim pytania o to, kiedy konieczne będzie dokonanie tych bardziej kosztownych napraw, takich jak wymiana sprzęgła. Często to właśnie one stanowią bowiem dużą część ogólnych kosztów eksploatacji pojazdu. W poniższym artykule wyjaśniamy więc, jak długo wytrzyma sprzęgło w samochodzie oraz co ma wpływ na jego żywotność.
Regeneracja sprzęgła to operacja, której wykonanie rozważają niektórzy kierowcy chcący oszczędzić na wymianie tego podzespołu. Koszty takiej pracy są bowiem zwykle niższe, niż zakup nowego komponentu. Warto jednak przyjrzeć się temu, co długoterminowo będzie bardziej opłacalne – regeneracja sprzęgła czy zakup nowej części.
Zanim zdecydujemy się na zakup używanego samochodu, warto dokładnie sprawdzić jego stan techniczny. Sprawność niektórych elementów możemy w prosty sposób ocenić wizualnie – inaczej jest jednak w przypadku sprzęgła. Usterkę tego komponentu możemy jednak wykryć przeprowadzając kilka prostych testów. W poniższym artykule wyjaśniamy więc, jak samodzielnie sprawdzić zużycie sprzęgła przed zakupem auta z drugiej ręki.
Koła dwumasowe już od wielu lat powszechnie stosowane są w samochodach wyposażonych zarówno w silniki wysokoprężne, jak i benzynowe. Kierowcy często unikają jednak aut, w których obecny jest ten podzespół – obawiają się bowiem, że koszty eksploatacji takich pojazdów będą bardzo wysokie. Czy jednak dwumasa faktycznie musi być tak często wymieniana?
Samochodowa skrzynia biegów wbrew opinii wielu producentów wymaga okresowej wymiany oleju przekładniowego. Niestety nie każdy kierowca zdaje sobie z tego sprawę, przez co zarówno zmiana biegów podczas jazdy, jak i żywotność skrzyni biegów ulegają z czasem znacznemu pogorszeniu. Dlaczego warto wymieniać olej w skrzyni biegów?
Sprzęgło samochodowe to dosyć problematyczny element pojazdu. Nie należy do tanich a jego montaż bywa trudny nawet dla doświadczonego mechanika. Zdarza się, że usterka sprzęgła dotyczy jego podzespołów składowych. By usunąć awarię wystarczy wymienić zużyty element. Jednak czy nie lepiej wymienić kompletne sprzęgło?
Łożysko oporowe sprzęgła to nieodłączny element układu sprzęgła, który bardzo rzadko jest uznawany za ważny podzespół. Fakt, to prosty element sprzęgła, który zużywa się z reguły dopiero wtedy, gdy sprzęgło, ale jego rola jest niezwykle istotna. Dlatego dobrze jest zapoznać się z tym podzespołem wcześniej, a nie dopiero w przypadku usterki lub wymiany sprzęgła.
Olej przekładniowy to jeden z najważniejszych czynników w skrzyni biegów, który wpływa nie tylko na jej funkcjonalność, ale także żywotność. Wszelkie zaniedbania co do jakości i odpowiedniego poziomu oleju w skrzyni biegów prowadzą z reguł prosto do awarii całej przekładni. Dlatego olej do przekładni nie może być dobrany przypadkiem. Poniżej przedstawiamy top 10 olejów do skrzyni biegów, których użycie da gwarancję najlepszego działania skrzyni i wydłuży jej trwałość.
Koło zamachowe powstało wraz z pierwszymi samochodami. Jego rola polega na zapewnieniu równomiernej pracy silnika oraz ułatwieniu jego rozruchu. Koło zamachowe przenosi także moment obrotowy z silnika na skrzynię biegów oraz współpracuje z podzespołem sprzęgła. Postęp technologiczny sprawił, że z roku na rok powstawały coraz mocniejsze silniki. Wyższym momentom obrotowych miało sprostać dwumasowe koło zamachowe.
Prawidłowe działanie układu sprzęgła wymaga pełnej sprawności wszystkich jego elementów, w tym między innymi docisku sprzęgła. Podczas przemierzania kolejnych...
Wiele osób kupujących lub użytkujących auto chce wiedzieć, jakie wydatki związane z posiadaniem samochodu mogą czekać ich w przyszłości. Szczególnie powszechne są...